Ing.arch. Petr Odvárka

 

Na cestě k architektuře jsem se nejprve setkal s „neviditelným“. Zadáním mých projektů bylo například Světlo a pohyb, Identita, nebo Architektura jako hudební nástroj. Bylo to krátké, ale intenzivní. A pro mne zásadní.

Potom jsem dlouho poznával svět. Naslouchal jeho potřebám i skrytým přáním a tvořil pro něj „kouzla okamžiků“ – pomíjivé stavby plné emocí a zážitků, ale i cílených sdělení a promyšlených produktových prezentací. Během osmi let praxe v oblasti výstav a veletrhů jsem byl hlavním architektem mezinárodních expozic významných značek automobilového průmyslu. Vedle toho jsem vdechoval nový život domům a jejich interiérům, stál u zrodu nových restaurací a kaváren, obchodů, showroomů, kanceláří a bytů…

V roce 2006 jsem založil studio ARCHEUS DESIGN.

Každý projekt, na kterém pracujeme, je jiný a má vlastní příběh. Na jeho začátku má klient svou vizi – někdy jí může popsat jen v rovině snů a přání, jindy formou konkrétní představy a záměru. Jako architekt mám možnost s klientem jeho vizi prožít, důležitou součástí procesu je osobní přístup. Potom mohu klientova skutečná přání správně uchopit a navrhnout jejich zhmotnění.

Všechny projekty – velké či malé, jednoduché či složité – představují nové možnosti a výzvy. Ve studiu ARCHEUS DESIGN se zaměřujeme na klíčové otázky vašich projektů a přinášíme nejlepší řešení pro vaše konkrétní potřeby. Ve všech aspektech, od celku po nejmenší detail. Vždy vnímavě a kreativně, přitom prakticky a konstruktivně.